Kurucu Av. Lütfullah Önder’in özgeçmişi :

1979 Rize / Ardeşen doğumludur.

İlk, Orta ve Lise tahsilini Rize /Ardeşen’de tamamlamıştır.

Rize birincisi olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşmiş, Fakülteden 2003 yılında mezun olmuştur.

Ayrıca iktisat’a olan merakı nedeniyle, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümünü bitirmiştir.

2005 yılından bu tarafa Ankara Barosuna Kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmakta olup Önder Hukuk Ofisinin kurucusudur.

Bağımsız Türkiye Partisi Ankara Gençlik Kolları Başkanlığı ve Ankara İl Başkanlığını yapmıştır.

Halen Bağımsız Türkiye Partisinin Seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

İcmal Gençlik Derneği Kurucu Genel Başkanıdır.

Yeni Mesaj Gazetesindeki köşesinde, siyasi ve güncel konularda yazıları yayınlanmaktadır.

Meltem TV’de yayınlanan Kum Saati Programında ve Ana Haber Bülteninde, haber analizleri ve yorumları yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Vizyonumuz ve Misyonumuz:

Hukuk Fakültelerindeki artışa paralel olarak Avukat sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu artışla doğru orantılı olarak Avukatlık Mesleği, güçlenmesi gerekirken maalesef kan kaybetmektedir. Yargının genelindeki bozulma ve başıboşluktan bizim mesleğimiz de nasibini almıştır.

Bu gün, mesleğine saygı duyan ve mesleğini liyakatle yapan avukatlara çok daha fazla ihtiyaç vardır. Hukuk, zayıf insanların güçlünün karşısında sığındıkları güvenli bir limandır. Hak sahiplerinin haklarını aldıkları kapıdır.

Avukat, hak sahibine hakkına ulaşma kapısını açan, adalet bekçisi ve emekçisidir. Ofisimiz avukatları, bu genel yaklaşım ile avukatlık hizmeti vermektedir. Yargıda emek veren yargı mensubu için dava dosyası, iş yükünü oluşturan yüzlerce dosyanın içinde bir iştir. 

Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki; İnsanlar bu dosyalara: bazen geleceklerini, bazen kaderlerini, bazen da yaşamları boyu elde ettikleri ya da edecekleri birikimlerini koyarlar.

Sizin çok sayıda dosyanız olabilir ve bu dosyalar içinde kendinize göre önem sıralaması yapmış olabilirsiniz ancak unutulmaması gereken önemli bir husus vardır: “Her dosya, sahibi için tektir ve çok önemlidir” bu temel tespit ve mantıktan hareketle ofisimiz; çok sayıda dosya alıp az zaman ayırmak yerine, az sayıda dosya alıp çok zaman ayırmayı prensip edinmiştir.

Bu nedenle Butik ofis olarak faaliyet göstermekte, “Her dosya, sahibi için tektir ve önemlidir” sözünün içini doldurmaya çalışmaktadır.